VIIS (5) asja, mis hoiavad mind Viljandiga. Millised on Sinu?

Buyaka! Sa tead, et mulle meeldib Viljandi, eks? Nojah. Ma tean ise ka. Aga iga linna teeb eriliseks miski selline, mida mujal ei ole: mingi mälestusmärk, arhitektuuriime või muu. Ega’s Viljandi teistsugune ei ole- meil on ju palju sellist, mida mujal pole. Vähemalt kipume nii arvama. Ja me peamegi nii arvama, sest kui ise ei usu, siis kes veel? Eks? Mina igatahes usun. Aga miks? Mis on need VIIS asja, mis hoiavad mind Viljandi küljes ja teevad selle linna vastupandamatuks?

Ja kui nüüd alustada, siis:

1. Inimesed.

Linna kujundavad inimesed, mitte monumendid.

Pekki! Pole mitte ühtegi teist linna, kus oleks nii palju (loome)potentsiaaliga inimesi, kes on huvitatud oma kodulinnas midagi ägedat tegema ning seda (loe: Viljandit) paremaks tegema. Meil on meeletu kogus vingeid noori-vanu, kes tahavad, et elu siin oleks parem. Et nende elu oleks parem. Et linn oleks parem. Lihtne. Linna kujundavad inimesed, mitte monumendid.

mg_8095-1

2. Cleveron.

Viljandi on pakiautomaatide tootmise kuningas.

Pff, mis oleks Eesti, kui meil poleks Skype’i? Aga mis oleks Viljandi, kui meil poleks Arno Kütti ja tema ambitsioonikaid ning alatihti õnnestuvaid hulle ideid? Cleveron? Oijaaaaah! Viljandi on pakiautomaatide tootmise kuningas ning linn, mis masinad nüüd üle ilma laiali tarib. Omniva ei ole pooltki nii kõva, kui Reinu tee nahavabrikust alguse saanud kõikide SmartPostide isa Cleveron.

3.Roheline Kohvik. 

Nii häid pannkooke, kohvi ja küpsetisi, tatrapannkookidest rääkimata, pole sa raudselt kunagi saanud.

Kõikide hipide ja mittehipide meelispaik Viljandis. Okei, mitte päris, aga siiski on see koht fenomenaalne. Viimase aasta jooksul on kogu Viljandi seal vähemalt korra ära käinud ja kui veel 12 kuud tagasi oli inimesi, kes ei teadnud, mis koht see on, siis nüüd teavad kõik: minu vanemad, sinu vanemad, gümnaasiumi 10. klassi õpilased (kes käivad seal kohvijooke pildistamas) ja paljud teised. Isegi Paul Meiesaar käib seal. No siis on kindlalt hea koht, eks? No päriselt on ka! Nii häid pannkooke, kohvi ja küpsetisi, tatrapannkookidest rääkimata, pole sa raudselt kunagi saanud.

img_0151

4.Ugala Teater. 

Viljandi ei oleks ilma Ugalata päris. Päriselt. Esimeses punktis rääkisin inimestest, kes tahavad linna paremaks teha. Pooled neist on seotud meie teatriga. Kui mitte pooled, siis vähemalt väga-väga paljud! Meie linna elutervem ning objektiivsem seltskond tuleb ju sealt. Ugala omad teavad, et loomi (kuri)tarvitav tsirkus ei tohi siin linnas olla ja võitlevad selle eest. Õige värk!

Ugala omad teavad, et loomi (kuri)tarvitav tsirkus ei tohi siin linnas olla ja võitlevad selle eest.

Kultuur(sus) on Viljandi alus ning Ugala kannab seda vastutust kultuurakadeemiaga koos. Ja no Ugala lavastustest rääkimata- nad teavad 100%, mis noortele peale läheb. No kidding! Vana maja lõpupidu, retsid peod koos Viljandi Music Walkiga kahel aastal ning uue maja valmimine- see on näidanud, et Viljandi vajab Ugalat ja vastupidi.

teatrikino ugala1

5.Sakala. 

Peegel aitab tavaliselt kiiremini kui pasarahe.

Paljude jaoks sopaleht või provintsipaber. Pekki, ei ole ju nii! Oma linna ajaleht on me au ja uhkus! Enam uhkem ei saakski olla. Pealegi on seal tööl ägedad tüübid, kes teevad asja missiooniga. Ja need, kes ütlevad, et see on kuidagi kaldu, viltu, kronksus- see on vale! Peegel aitab tavaliselt kiiremini kui pasarahe. For reals. Sakala on Viljandi nägu ja tegu. Ütle, mida sa tahad, aga Sakala on objektiivne Viljandi.

Otsi veel: Helmut Hallemaa, Fellin, Pärimusmuusika Ait, Viljandi kohvik, paadimees, järv, Raudteejaama kohvik, Aken ja Uks, Viljandi JK Tulevik jne

Ja nii ongi! Need ongi minu Viljandi kõige tähtsamad asjad. A’ mis Sinu jaoks selle linna eriliseks teeb? Kes? Mis? Anna teada! VLND tahab seda teada!

– sõbrad kutsuvad mind linnapeaks

One thought on “VIIS (5) asja, mis hoiavad mind Viljandiga. Millised on Sinu?

  1. Triin Tõnis says:

    Taaskasutus!! Viljandis on palju põnevaid poode, neist parim muidugi Sahtel! Mu sõbrad Tallinnast ja Pärnust tulevad siia shoppama! Oujee- ja alati lähevad rõõmsalt tagasi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

5 × 2 =