Lähed Stockholmi? Külasta ka (vähemalt) Euroopa parimat burksirestorani!

Kõik kruiisid Rootsi ja muud puhkusevormid Karl Gustav XVI valitsusalas on edaspidi kõvasti vähem väärt, kui Stockholmi kesklinnas paiknev Flippin’ Burgers külastamata jääb. Ausõna!

img_3775

Uskuge mind ja ma loodan, et teist mitte keegi ei pettu, kui järgmisel korral enne või pärast shoppamist, tupsisegamist või kirsiallee selfiesid sealt läbi hüppate. Ma ei ole küll külastanud hunnikut USA burgerirestorane (aga mõnda siiski), ent olen üpris veendunud, et Flippini puhul on autentsest ühendriikide burksirestost šnitti võetud. Sellest annavad aimu ka seintel ilutsevad must-valged fotod, ingliskeelsed ajaleheväljalõiked ning USA pesa- ja korvpalliklubide merch, mütsidest pluusideni.

Valida on väheste, aga selle eest väga heade valikute vahel, klassikalisest juustuburgerist taimetoidu- ning igakuise eriburgerini välja.

See 2012. aastal ühisrahastuskampaania toel rajatud restoran on toidublogi The Daily Meal poolt valitud parimaks väljaspool Ameerikat paiknevaks burgerirestoraniks ning ma arvan, et ma julgen nõustuda. Mulle meeldib, et menüüd ei ole aetud kilomeetriseks ning valida on väheste, aga selle eest väga heade valikute vahel, klassikalisest juustuburgerist taimetoidu- ning igakuise eriburgerini välja.

img_3746

Nende menüüs asetsev Cheezus Fries Superstar (Cheddar juustuga friikad) on oma maitselt midagi taeva ja maa vahepealset.

Lisaks kõigile muule on kogu restorani teenindus kõrgklass- külalisi võtab vastu ülemkelner, kes juhatab inimesed lauda. Tundub burksiretorani kohta kentsakas, aga tegelt ei ole. Üldse mitte. Samal ajal on kogu personal riietatud sigavingelt ja teenindus jõhkralt kiire ning sellest johtuvalt on ooteaeg igal korral jäänud 15 minuti piiridesse.

Peale burgerite saab sealt otseloomulikult nii juustuga kui ilma friikartuleid ja nende menüüs asetsev Cheezus Fries Superstar (Cheddar juustuga friikad) on oma maitselt midagi taeva ja maa vahepealset. Sekka Ben & Jerry’s jäätisel baseeruvad jäätisekoteilid, mille kvaliteedis keegi, kes kunagi vähemalt ühe ampsu B&J maitsnud on, ei kahtle. Muidugi leiab menüüst õlut, Coca-Colat, käsitöölimonaade ning päris head piimakohvi.

Veel enam, erinevalt paljudest Eesti toidukohtadest on Flippinis võimalik jätta jootraha ka kaardiga (inimlik!). Ma ei ole kindel, kas see, et selle toidukoha uksel ilutseb silt “No Cash” on just kõige õigem ning selle üle võib arutleda, aga fakt on see, et teenindajaid seal hoitakse ja seda on kaugele näha.

Ühesõnaga, mina pole Flippin’ Burgersit sel aastal veel kordagi Rootsis olles külastamata jätnud ning soovitan ka sul 100% sinna sisse astuda ja burgerit süüa. See on seda väärt!

img_3744 img_3748 img_3752 img_3755

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

20 − 16 =