Jõulud on aasta kõige mõnusam aeg. Miks?

RETS! Ma armastan jõule! See on ametlikult kõige mõnusam aeg aastas. Sel ajal peegeldub ühiskonnas täpselt see, mis võiks ja peaks tegelikult olema meiega koos läbivalt, iga päev, nädal, kuu. Hoolitakse, kingitakse, ollakse positiivseid ning tahetakse olla lähedaste koos. Ja see meeldib mulle!

img_1964

Jõulud on see üks ja ainus hooaeg aastas, mil on okei kanda koledaid kampsuneid.

Liialdamata- jõulud ajavad mu hulluks. Kui ma suutsin veebruarist detsembrini olla sisuliselt magusavaba inimene, tarbimata kooke, limonaade ja muud magusat, siis sisuliselt koos esimese detsembriga kukkus ka see osa minust kokku. Päkapikk toob pea iga päev midagi magusat, piparkookide tegemine on tore, aga nende söömine on veel toredam ja kõik need eesootavad jõuluistumised.. see kõik on nii magus. Mõnuuuus! Siia lisa veel see lõhn, mis tekib, kui toas on kuusk ja piparkoogilõhn. Päris rets jõulupomm!

img_2016-2 img_2020-2

Päkapikud, kindla peale päkapikud! Mida vanemaks saadakse, seda rohkem kipub nende käimine unistuseks jääma, aga tegelt on nad lahedad. Ma vean kihla, et sa mäletad neid hommikuid.. Need ei unune. Ja miks mitte pikendada, küll veidi devalveeritud kujul, oma lapsepõlve määramata ajani? Head põhjendust ju polegi.

Miks veel? Jõulud on see üks ja ainus hooaeg aastas, mil on okei kanda koledaid kampsuneid. Või noh, kole või vähem kole, jõulukampsun on igal juhul detsembrikuus jõhkralt okei. Mul on üks ja ma olen selle üle meeletult uhke. See on sümbol, mis tekitab hea tuju ja kannab mõtet, mõtet olla hea. Sokkidest rääkimata!

Kingituste tegemine (ja saamine!) on alati erakordselt tore, aga mitte esmatähtis.

img_1959

Jõulud on andmise aeg. Kingid-kingid-kingid! Peamiselt just suure kingisaju ja hoomamatu rahakulutamise pärast paljude jaoks tähtsusetuks ja vaid kaubanduse ülistamiseks peetav tähtpäev on tegelikult minu jaoks midagi muud. Kingituste tegemine (ja saamine!) on alati erakordselt tore, aga mitte esmatähtis. Kinkidest enam tähtsustan pigem ühist ajaveetmist pere ja sõpradega, see annab päriselt jaksu muul ajal vingelt edasi panna.

img_1989

Ühesõnaga, igaühele kuulub alati tema tõde ja minu tõde on see, et jõulud ruulivad täiega!

– sõbrad kutsuvad mind linnapeaks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

16 + five =